قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / نمایشگاه داخلی / اختتامیه نمایشگاه مطبوعات چگونه برگزار شد
اختتامیه نمایشگاه مطبوعات چگونه برگزار شد
اختتامیه نمایشگاه مطبوعات چگونه برگزار شد

اختتامیه نمایشگاه مطبوعات چگونه برگزار شد

آیین اختتامیه بیست و سوم نمایشگاه روزنامه ها بعد از ظهر امروز جمعه با محضر علی شمخانی دبیر شورای امنیت ملی، غلامعلی حداد حق جو عالم فرهنگستان كلمه و تادیب فارسی، سید عباس صالحی وریز فرهنگ و راهنمایی اسلامی و شماری از فعالان و مدیران رسانه های مکتوب و مجازی در محل تشلیخ ارشد شیخ خمینی(ره) برگزار شد. در ادامه در مطلب نمایشگاه داخلی در مورد اختتامیه نمایشگاه مطبوعات چگونه برگزار شد بیشتر می گوییم.

اختتامیه نمایشگاه مطبوعات چگونه برگزار شد

به گزارش کمیته هوشیاری رسانی نمایشگاه مطبوعات، در این سنن از دكه های اولی و حاد نمایشگاه مطبوعات و هم رسانه های افضل پنجمین اجرت فرهنگستان كلمه و ادب یلی شهری پارسی تجلیل بعمل آمد.
حسین انتظامی رئیس بیست و سومین نمایشگاه روزنامه ها گفت: سه پیرو به میهمانی و ضیافت هرسال ما آمدند‌؛ ملت اول مسئولان بودند و به شکل نمادین از زحمات رسانه‌ها قدردانی کردند. امت دوم برگزیدگان بودند که به خواهشگر :صفت پایمرد نشریات تخصصی در نمایشگاه محضر داشتند. گروه سوم صاحبان رسانه‌ها بودند که همه ما مدیون آنها هستیم و مردم که با تكیه گاه به رسانه‌ها محضر یافتند.

معاون مطبوعاتی دولت فرهیختگی و راهنمایی اسلامی افزود: رسانه‌ها به آستان در نمایشگاه نیاز داشتند تا با ارتباطی که با مخاطبین خود برقرار می‌کنند نیاز آنها را شناسایی کنند.حسین انتظامی در اختتامیه نمایشگاه روزنامه ها در بقا گفت: در حال مهیا بزرگ سال بر ۸ هزار آدرس رسانه دارای منشور فتوا هستند؛ ۲ زغن روان پرحرف و ۸۰۰ رسانه بر خط و مابقی نشریات چاپی هستند.رئیس بیست و سومین نمایشگاه جراید با رمز به سهم ۳۳ درصدی نشریات محلی گفت: رویکرد عمومی نیكبختی تشویق رسانه‌های محلی است و عمارت بلوكات از این گذر میسر است. در حال روبراه ۳۳ درصد رسانه‌های دارای جواز رسانه‌های تخصصی است در صورتیکه چهار سال پیش رسانه های تخصصی ۲۵ درصد از مغشوش و جمع وجور رسانه‌ها را به خود خاص داده بودند.

انتظامی در دوام گفت: لایحه جراید و خبرگزاری‌ها و نظم دایره رسانه‌ای در اقبال تدبیر و امید تدوین شد. در این لایحه پنج عنوان مجرمانه را شناسایی و مابقی را جزء تخلفات رسانه‌ها بررسی می‌کنیم. در بررسی‌های هر دو لایحه جدیت شد تا نظرات موافق و عدو را گردآوری کنیم و برای این اعلام از مجموعه بررسی ها و پروگرام ریزی رسانه ها تقاضای برگزاری نشست‌های بررسی دارم که تا زمانی که لایحه در دست نوبت است تغییرات کارشناشی حالت نیاز اجرا شود.

رئیس نمایشگاه مجلات نوشته های چاپی همچنین در پایان گفت: با تشکیل دادگاه‌های حل تفاوت و هماهنگی با قوه قضاییه تلاش در کاهش جرائم داریم.در ادامه بیانیه فرهنگستان اصطلاح و ادبیات فارسی در اختتامیه بیست و سومین نمایشگاه روزنامه ها قرائت شد و دکتر آهنگر دادور رییس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی سخنرانی کرد.رییس فرهنگستان تعبیر و ادبیات فارسی در اختتامیه نمایشگاه مجلات نوشته های چاپی گفت: هر چه انضباط زبانی بیشتر نفحه انصباط فکری نیز بیشتر است. برای ثابت نویسی مطبوعات در سال های اخیر برنامه‌ریزی‌های خوبی اعمال شده است. ۵ سال است که رسانه‌ها را از نظر رعایت موازین واژه سازش و ادبیات فارسی داوری می‌کنیم.

وی در استمرار گفت: فرهنگستان اصطلاح و ادب فارسی آماده است برای هر یک از مجلات نوشته های چاپی و رسانه‌ها که مایلند زیر دامن سینه كش شمول های تخصصی برای همکاران خود برگزار کنند، همکاری کند.حداد انصافدار افزود: گاهی در رسانه‌ها به فرهنگستان اصطلاح و ادب فارسی جفا می‌شود. گاهی رسانه‌ها واژه‌هایی را که روح فرهنگستان هم از آن لغت نامه بی‌اطلاع است را هم به فرهنگستان نزدیك می‌کنند. از رسانه‌ها دعوی دارم دستاوردهای برقرار و حقیقی فرهنگستان واژه سازش و ادب فارسی را منعکس کنند.

رییس فرهنگستان كلمه و ادبیات فارسی در پایان تصریح کرد: امیدوارم جایزه‌های پاسداشت واژه سازش فارسی در رسانه‌ها به وضع مرحله به دست خبرنگاران برسد قبل از آنکه عرق زحمات آنها خشک شود.در دنباله این رسم علی شمخانی دبیر شورای امنیت ملی سخنرانی کرد.دبیر شورای امنیت ملی دستور به مالباختگان موسسات مالی گفت: در كنفرانس اخیر روسای قوا مشکل شما به نوعی مطرح و معین شد سه پیرو سپرده‌گذار، هییت مدیره بی همتا پولی و هیئت رسیدگی بانک مرکزی در اقداماتی مشترک برای رفع مشکل مالباختگان رفتار کنند.

Image result for ‫نمایشگاه مطبوعات 97‬‎

شمخانی در اختتامیه نمایشگاه مجلات نوشته های چاپی جناب خود را آماجگاه پیوستگی رسانه و امنیت ملی دانست و گفت: شعار بیست و سومین نمایشگاه جراید در سال جاری رسانه‌های آزاد، انسجام اجتماعی و پیشرفت ملی مهم است. رفاه و خرابی و پیشرفت جز با انسجام اجتماعی ممکن نیست. در جامعه‌ای که تعالی اجتماعی فراهم مبادا نمی‌توان انسجام اجتماعی را به دست آورد.وی در بقا گفت: بی گفت و گو، مفاهمه و اغنا سازی نمی‌توان به رونق آسایش و تعالی اجتماعی دست یافت.

رسانه‌ها كنه و پیشران اصلی و زمینه ساز گفت و گو در گروه هستند.شمخانی اعلام کرد: بدون تعاریف ظاهر از وظایف حاکمیت و رسانه‌ها نمی‌توان به نقش مهم رسانه‌ها در امنیت ملی دست یافت. با تقویت مولفه‌های امنیت ملی مجلس آرا و امنیت اجتماع جمعیت تامین می‌شود و رسانه‌ها متقابلاً باید كمال سیاسی و تخصصی خودشان را بیش از كهن به كرسی پیدایش برسانند و علامت دهند آزادی هم پایه با ولنگاری نیست.

دبیر شورای امنیت ملی در اختتامیه نمایشگاه مجلات نوشته های چاپی در دنباله افزود: رفع جلوگیرها پیشرفت و كشمكش با بدی ها اقتصادی مبحث ملودی اصلی مهمی است. عدم شفافیت، عدم پاسخگویی و رانت‌خواری و فامیل بازی فراش قشر ساز ناامنی است. در جلو نزاع تایید شده نباید لکنت واژه سازش داشت و فضا را برای مفسدین پرآشوب کرد.شمخانی در پایان گفت: ضمن ایجاد امنیت قلم و امنیت شغلی برای رسانه‌ها برای رعایت قانون و انصاف باید با مفسده ها تطبیق کرد. همه تقلا خود را در همکاری با رسانه‌ها برای ایجاد زمینه‌های تعالی در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی برگشت کردم.

مطلب پیشنهادی

نمایشگاه های بهاره، فرصتی برای رونق اقتصادی کشور

نمایشگاه های بهاره، فرصتی برای رونق اقتصادی کشور

دوباره به نزدیکی های نوروز رسیدیم و شاهد جنب و جوش بی اندازه مردم برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *