قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / نمایشگاه داخلی / سی‌امین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب
سی‌امین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب
سی‌امین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب

سی‌امین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب

نمایشگاه کتاب سالانه مهمان چندین هزار نفر از اقشار مختلف مردم است و متشکل از تعداد بسیار زیادی از غرفه های گوناگون که با توجه به مبنا های فرهنگی سیاسی هنری و آموزشی رده بندی شده است و از بیشتر کشورهای خاورمیانه برای فروش محصولات فرهنگی دعوت به همکاری به عمل آمده است.

پوستر سی‌امین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران
پوستر سی‌امین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

شهرام نیا قائم مقام رییس نمایشگاه امسال بیان داشته است که در سیستم مدیریت نمایشگاه دوگانگی مکتب در کارها دیده نمی‌شود و نمایشگاه در واقع نماد همکاری دوستانه فرهنگی بین دستگاه‌های گوناگون و بخش خصوصی و دولتی است.

بعلاوه امیرمسعود شهرام‌نیا اظهار داشته است که دوره سی ام این نمایشگاه داخلی با رشد خوشحال کننده رو به افزایش مواجه است. این نمایشگاه هر روز در بین مردم و اهالی فرهنگ و ادب بیشتر گنجانده می‌شود و اهمیت برگزاری آن بیشتر لمس می‌شود. مردم، اهالی نشر و فرهنگ بیشتر بر این رویداد فرهنگی واقفند.

نمایشگاه بین المللی کتاب
نمایشگاه بین المللی کتاب

تا این لحظه در سی‌امین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب، کتاب های پرطرفدار زیادی به بازدید کنندگان ارائه داده شده است. هشتمین چاپ کتاب نما به نما اثر استیون دی‌کاتز به ترجمه ی‌ محمد گذرآبادی همراه با برگزاری نمایشگاه کتاب از سوی انتشارات بنیاد سینمایی فارابی منتشر شد.

این کتاب برای اهالی مکتب سینما بسیار مفید خواهد بود. نما به نما کتابی بسیار کامل درمورد تکنیک‌های سینمایی و عناوین سبک‌گرایانه برای فیلمسازان سینمایی است. کتابی آموزشی که فیلمسازان و حتی فیلمنامه‌نویسان خواهند توانست به کمک آن علم سبک‌گرایانه‌شان را گسترش دهند.

برخی از مطالب این کتاب عبارتند از:

  • آشنایی با تجهیزات سینمایی
  • استفاده از استوری‌بورد
  • آشنایی با تکنیک‌ها و دوربین‌های سینمایی
  • شناخت تکنیک‌های قاب‌بندی
  • ترکیب‌بندی
  • حرکت های دوربین
  • تجزیه و تحلیل فیلمنامه

با توجه به شرایط جوی چند روز اخیر، سی‌امین نمایشگاه کتاب تهران با شروع بارش باران از بعدازظهر روز اخیر، فعالیت این نمایشگاه متأثر از این حادثه جوی شد. در زمان ارسال این خبر، تعداد فراوانی از بازدیدکنندگان  وارد سالن‌های نمایشگاهی و محل استقرار ناشران شده اند و در حال حاضر این فضاهای نمایشگاهی دچار خساراتی نیز شده است.

نمایشگاه بین المللی کتاب تهران - اردیبهشت 96
نمایشگاه بین المللی کتاب تهران – اردیبهشت ۹۶

جدا از خسارت به محصولات فرهنگی ناشران بیشتر این خسارت‌ها به تجهیزات موقت و نیمه موقت نمایشگاه بین المللی وارد شده است از جمله چادرهای موقت دربرگیرنده ناشران کودک و نوجوان، ناشران بخش  دانشگاهی، ناشران آموزشی و ناشران بین المللی است. همچنین آب به داخل غرفه ها نفوذ کرده است و بر اثر بارش باران، آب به غرفه کشور ایتالیا نیز نفوذ کرد که این مسأله سبب شد مسئولان غرفه ایتالیا مبادرت به جمع کردن  وسایل و محصولات خود کنند و این غرفه را با نصب کردن پایه های جداکننده تعطیل کردند.

در دوره سی ام نمایشگاه کتاب تهران، رضا خردمند، معاون فرهنگی اداره‌ ارشاد اسلامی این استان گفت: روز ششم از برگزاری نمایشگاه در قسمت استان‌ها به کهگیلویه و بویراحمد اختصاص پیدا کرده است و ما هم به این مناسبت برنامه‌های خلاصه و مفیدی را برای امروز پیش بینی کرده ایم. امسال ۹ استان در نمایشگاه کتاب حضور به عمل آورده اند و ما هم یکی از این استان‌ها می باشیم که یک روز به ما اختصاص پیدا کرد.

مطلب پیشنهادی

نمایشگاه های بهاره، فرصتی برای رونق اقتصادی کشور

نمایشگاه های بهاره، فرصتی برای رونق اقتصادی کشور

دوباره به نزدیکی های نوروز رسیدیم و شاهد جنب و جوش بی اندازه مردم برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *