قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / نمایشگاه داخلی / نمایشگاه قرآن
نمایشگاه قرآن
نمایشگاه قرآن

نمایشگاه قرآن

بیست و چهارمین دوره نمایشگاه های قرآن در شهر تهران در مصلی امام خمینی توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد. این دوره که در تاریخ ۲۴ خرداد ماه سال ۱۳۹۵ مصادف با هفتم ماه رمضان کار خود را آغاز نمود تا تاریخ ۸ تیر ماه برابر با ۲۲ ماه رمضان به مدت ۱۶ روز در خدمت دوستداران و علاقه مندان به قرآن و آثار قرآنی بود. بنابر مصوبه شورای برنامه ریزی نمایشگاه های بین المللی قرآن ، علاقه مندان در ساعات ۱۸ تا ۲۳:۳۰ از این نمایشگاه بازدید نمودند.

نمایشگاه قرآن
نمایشگاه قرآن

بازارچه رسانه های دیجیتال در ابتدای رواق شرقی با سی و شش غرفه ، بازارچه عفاف و حجاب با صد و هفده غرفه از بعد از رسانه های دیجیتال تا انتهای رواق شرقی ، بازارچه انتشارات قرآنی در سالن اصلی شبستان در راهرو های ۱۵ تا ۲۲ ، بازارچه محصولات فرهنگی با ۵۸ غرفه بعد از انتشارات ، بخش کودک و نوجوان بعد از نماز خانه در رو به روی راهرو های ۱۲ تا ۱۵ و بخش بانوان و خانواده بین انتهای راهرو های ۱۰ و ۱۵ از غرفه های موجود بودند که به ارائه خدمات به دوستداران پرداختند.

در نمایشگاه قرآن ۹۵ که از مهم ترین نمایشگاه های داخلی محسوب می شود، نشست های تخصصی با موضوع نقش رسانه در فهم قرآن کریم با سخنرانی حجت الاسلام زائری و با موضوع صحیفه سجادیه و قرآن کریم با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین نور اللهیان و نشست های عمومی با موضوعاتی چون ازدواج موفق با سخنرانی دکتر علامه ، روش تحقیق موضوعی قرآن کریم به همت موسسات قرآنی و نشست هم اندیشی فهم قرآن و فعالیت قرآنی جامعه کار و تلاش وزارت کار از جمله نشست های برگزار شده در این دوره بودند.

نمایشگاه قرآن
نمایشگاه قرآن

چندین کارگاه آموزشی با عناوین مختلف نیز در روز های مختلف برای علاقه مندان و اطلاع رسانی به جوانان و خانواده ها انجام شدند. کارگاه ازدواج موفق در پرتو آموزه های قرآن از جمله کارگاه های برگزار شده بود که جناب آقای دکتر کیومرث فرح بخش مدیر گروه و استاد دانشگاه علامه طباطبایی تدریس آن را برعهده داشت.

یکی از بخش های ویژه و هیجان انگیز این دوره نمایشگاه ، مسابقه عکاسی با تلفن همراه با محور های فهم قرآن ، خانواده در نمایشگاه قرآن و نقد عملکرد مجریان نمایشگاه بود. برای هر کدام از گروه های شرکت کننده قوانین و مقررات خاص وجود داشت و باید برای حضور از قبل ثبت نام به عمل می آوردند.

مطلب پیشنهادی

سی‌امین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب

سی‌امین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب

نمایشگاه کتاب سالانه مهمان چندین هزار نفر از اقشار مختلف مردم است و متشکل از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *